Arhivă

Ministerul Educației și Cercetării a lansat Programul național de protecție socială "Bani de liceu", prin care se va acorda un sprijin financiar pentru elevii din licee și școli de artă și meserii.
 Pentru a veni în întâmpinarea elevilor care doresc să obțină acest sprijin financiar , Ministerul Educației și Cercetării a lansat portalul Bani de liceu, care, împreună cu forumul de discuții dedicat Programului național de protecție socială "Bani de Liceu", se dorește a fi un mijloc de informare eficient.

•
  • 14 noiembrie 2017:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".
     Lista beneficiarilor finali a fost actualizată după rezolvarea contestațiilor.
     Au fost acordate ajutoare sociale pentru toți solicitanții eligibili care și-au depus cereri.

ATENTIE! Se monitorizează absențele elevilor care au devenit beneficiari și dacă se depășește limita de 20 absențe nemotivate se sistează plățile
     și elevul respectiv pierde calitatea de beneficiar.
     La momentul actual sunt 149 elevi cu plăți sistate.  Nu se vor face pe acest site publicări periodice cu situația actualizată în urma monitorizării absențelor.

•
  • 31 octombrie 2017:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".

•
  • 28 noiembrie 2016:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".

•
  • 01 noiembrie 2016:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".

•
  • 29 octombrie 2016: A fost afișată lista finală a solicitanților eligibili pentru Programul național de protecție socială "Bani de liceu".
  •
  • 01 martie 2016:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".

•
  • 28 octombrie 2015:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".

•
  • 27 octombrie 2015: A fost afișată lista finală a solicitanților eligibili pentru Programul național de protecție socială "Bani de liceu".

Înapoi la noutăți